SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ECL NA WIDEO LUB PLAKAT!

Do wygrania mini drony oraz inne niesamowite nagrody!

Termin składania prac: 3 kwietnia!

TEMAT: ZMNIEJSZ RYZYKO ZACHOROWANIA NA RAKA:  Bądź mądry! Zapobiegaj!


Tuż przed Europejskim Tygodniem Szczepień, który odbędzie się w dniach 24 - 30 kwietnia, ECL organizuje konkurs dla młodzieży w ramach wspólnych działań Unii Europejskiej w celu zwiększenia wiedzy o szczepieniach, a także w ramach projektu “INTEGRACJA W KRAJOWEJ POLITYCE I ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJU” kierowanego przez Francję.

Konkurs dla szkół ma na celu podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (3 grupy wiekowe) w całej Europie. Szkoły oferują jedyne w swoim rodzaju możliwości promowania szczepień wśród dzieci oraz ich rodziców.

Nasza akcja daje możliwość  zaangażowania i motywowania młodych osób, umożliwiając im zdobycie wiedzy i zrozumienia złożonych informacji.

Konkurs zachęca uczniów do pracy w 3-osobowych grupach w celu stworzenia ogłoszenia o usługach publicznych skierowanych do ich własnej grupy wiekowej. Zakwalifikowane plakaty i filmy zostaną rozpowszechnione podczas Tygodnia Szczepień UE pod koniec kwietnia.

Wszystkie plakaty i filmy muszą być powiązane z przekazem “11 Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” związanym z wirusowym zapaleniem wątroby typu B i wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Komunikaty powinny być zgodne z informacjami o szczepieniach przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i HPV, zgodnie z WHO - tutaj i tutaj.2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon1HEPATITIS B i SZCZEPIENIE HPV

Zgłoszenia powinny zachęcać do szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B lub HPV.


2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon23 GRUPY WIEKOWE

Kategoria Mini Heros (7-10 lat), kategoria Junior (11-14 lat), kategoria Senior (15-18 lat).


2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon3SZKOŁY Z CAŁEJ EUROPY

Konkurs jest otwarty dla uczniów mieszkających i uczęszczających do szkoły w Europejskim Regionie WHO (UE i spoza UE).


2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon4TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW

Prześlij swój plakat lub film do 3 kwietnia 2019!


2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon5PLAKAT LUB WIDEO

Stwórz swój własny oryginalny plakat lub 15-sekundowe wideo.


2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon6NIESAMOWITE NAGRODY

Nagrody otrzymają najlepsze plakaty i najlepsze filmy dla każdej grupy wiekowej


WARUNKI UCZESTNICTWA:

 • Konkurs jest otwarty dla uczniów mieszkających i uczęszczających do szkół w Europejskim Regionie WHO (UE i spoza UE).
 • Plakaty i filmy mogą być w dowolnym języku; Do projektu musi zostać dołączone tłumaczenie na język angielski (również dla plakatu), aby wspomóc proces oceniania.
 • Konkurs przeznaczony jest dla młodych ludzi w wieku 7-18 lat (w momencie składania wniosku).
 • Dozwolone jest tylko jedno zgłoszenie na grupę.
 • Zgłoszenia plakatowe do konkursu należy składać wyłącznie w formacie jpg lub pdf.
 • Zgłoszenia wideo do konkursu należy przesyłać w formacie avi lub mp4.
 • Wszystkie prace muszą zostać złożone do 3 kwietnia 2019 roku.
2019 03 06 konkurs dla mlodziezy 110x120 icon6
 • Plakaty muszą być oryginalnymi dziełami sztuki. Zgłoszenia wykorzystujące dzieła chronione prawami autorskimi nie będą akceptowane.
 • Można używać dowolnych materiałów artystycznych lub oprogramowań komputerowych (na przykład farb, atramentu, kredek, fotografii), ale gotowy plakat zostanie przyjęty wyłącznie w formacie JPG lub PDF.
 • Plakaty muszą być twoim autorskim dziełem, stworzonym przez Ciebie (nie przez twoich rodziców, rodzeństwo, nauczycieli itp.).
 • Na plakacie NIE mogą znaleźć się: imiona i nazwiska uczniów czy rodziców, nazwa szkoły lub nazwy firm i marek. Przy wykorzystaniu zdjęcie osoby niezbędne jest pisemna zgoda tej osoby (lub ich rodziców lub prawnych opiekunów, jeśli mają mniej niż 18 lat), aby zgłoszona praca została przyjęta.
 • Plakaty muszą mieć co najmniej 30 x 40 cm (A3); Nie mogą być większe niż 60 x 84 cm (A1).
 • Bardzo ważne jest, aby plakaty były stworzone w taki sposób by młodzi ludzie w Twojej grupie wiekowej mogli zrozumieć i skorzystać z przekazu, który próbujesz przekazać.
 • Każdy plakat należy przesłać pocztą elektroniczną w formacie PDF lub JPG.
 • Nie przyjmujemy oryginalnych egzemplarzy graficznych przesłanych pocztą.
2019 03 06 konkurs dla mlodziezy 110x120 icon7
 • Filmy wideo należy stworzyć za pomocą aparatu w telefonie komórkowym lub tablecie.
 • Filmy nie może trwać dłużej niż 15 sekund oraz musi być w formacie AVI lub MP4
 • Filmy muszą być twoim autorskim dziełem, stworzonym przez Ciebie (nie przez twoich rodziców, rodzeństwo, nauczycieli itp.)
 • Filmy mogą (ale nie muszą) pokazywać odgrywanie rozmowy między 2 osobami, jedną przeciw, a drugą za szczepieniami, i powinna to być rozmowa na temat tego, jak przekonać drugą  osobę o korzyściach wynikających ze szczepienia.
 • W filmie NIE może pojawić się nigdzie: imiona i nazwiska uczniów czy rodziców, nazwa szkoły lub nazwy firm i marek.
 • Jeśli będziesz umieszczać osoby w swoim filmie, musisz mieć pisemną zgodę tych osób (ich rodziców lub prawnych opiekunów, jeśli mają mniej niż 18 lat), aby zgłoszona praca została przyjęta.
 • Filmy mogą być w dowolnym języku, ale muszą mieć angielskie napisy, jeśli nie są w języku angielskim, aby ułatwić ocenę przez międzynarodowy panel.
 • Bardzo ważne jest, aby filmy były tworzone w sposób uniwersalny, tak aby młodzi ludzie w innych krajach zrozumieli przekaz, który próbujesz przekazać.
2019 03 06 konkurs dla mlodziezy icon6

Każda kategoria wiekowa będzie miała możliwość wygrania dwóch nagród: jedną dla najlepszego plakatu, jedną dla najlepszego filmu.

Wszyscy uczniowie w 3-osobowych grupach otrzymają po nagrodzie w przypadku wygranej. Ponadto, jeśli nauczyciel jest odpowiedzialny za zgłoszenie się do konkursu zwycięskiej grupy (jeden nauczyciel na każdą grupę wiekową i kategorię) to może wygrać kupon o wartości 200 €, aby kupić coś dla swojej klasy lub zorganizować zajęcia dla niej zajęcia.


Kategoria Mini Heros (7-10 lat) - kategoria Junior (11-14 lat) - kategoria Senior (15-18 lat)

Każdy uczeń ze zwycięskich drużynach będzie mógł wybrać jedną z następujących nagród:

 • Słuchawki, np. Beats, Bose
 • Wodoodporne przenośne głośniki, np. Bose
 • e-Reader, np. Kindle
 • Mini drony

Mikrogranty dla projektów

Dla zwycięskich grup, które chcą rozpocząć większą kampanię, mikrogranty będą dostępne na wniosek.


JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?


KRYTERIA WYBORU

Wszystkie zgłoszenia będą oceniane według następujących kryteriów:

 • Jak dobrze udało Ci się przekazać swoje przesłanie.
 • Poziom kreatywności i oryginalności.
 • Jak jasna jest wiadomość?
 • Czy przekaz był odpowiedni i czytelny dla innych młodych ludzi w twojej grupie wiekowej i czy mogli oni się z nim utożsamić?
 • Czy inne kraje i kultury będą mogły odnieść się do twojego przesłania i je zrozumieć?

Procedura oceniania i harmonogram

Wszystkie plakaty i filmy zostaną umieszczone i wyświetlone na stronie - Youth Competition – European Week Against Cancer na Facebooku oraz na stronie ECL

 1. Pierwsza runda głosowania odbędzie się wśród Młodzieżowych Ambasadorów ECL.  Wybiorą oni 5 najlepszych zgłoszeń z każdej kategorii i w każdej grupie wiekowej między 5 a 11 kwietnia.
 2. Druga runda głosowania polegać będzie na wytypowaniu 3 najlepszych prac z każdej kategorii i w każdej grupie wiekowej. Głosowanie odbędzie się w dniach 12-18 kwietnia wśród Joint Action Partners. Wyniki tej rundy zostaną ogłoszone 19 kwietnia i umieszczone na stronie ECL na Facebooku. Oddawanie głosów będzie dostępne dopiero od 24 kwietnia, na początku Europejskiego Tygodnia Szczepień.
 3. Głosowanie dla pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca dla każdej grupy wiekowej odbędzie się podczas Europejskiego Tygodnia Szczepień na stronie ECL Youth Competition na Facebooku, licząc liczbę polubień.
 4. Ostatni etap głosowania trwa w okresie od 24 do 30 kwietnia. Zwycięzcy pierwszej nagrody zostaną ogłoszeni 30 kwietnia, ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Szczepień.

 

ECL jest partnerem w 3-letnim projekcie Joint Action on Vaccinations wprowadzonym pod koniec 2018 r. Prowadzony przez Francji projekt jest częścią starań UE na rzecz poprawy dostępu do szczepień i ich zasięgu w Europie. Wspólne działanie ma na celu wzmocnienie współpracy europejskiej i opracowanie praktycznych narzędzi wykorzystywania organów służby zdrowia i pracowników służby zdrowia w różnych krajach w celu zwiększenia zasięgu szczepień.


Dowiedz się więcej o European Joint Action on Vaccination.

2019 03 06 konkurs dla mlodziezy pt zmniejsz ryzyko zachorowania na rakaloga

 

Załączniki: