Z przyjemnością informujemy, że w maju 2023 r. Fundacja wydała II rozszerzone wydanie publikacji „O życiu z rakiem i po raku: Praktyczny poradnik dla każdego” pod red. naukową prof. Krystyny de Walden-Gałuszko. Bezpłatny poradnik dla pacjentów w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy jest już dostępny do dystrybucji w warszawskim biurze Fundacji.

Z okazji "Światowego Dnia Bez Tytoniu" 31 maja serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu prof. Jacka Jassema pt. “Palenie tytoniu po rozpoznaniu raka: nadal palący problem” oraz wykładu dr. n. med. i n. o zdrowiu Krzysztofa Przewoźniaka pt. „Europejska Inicjatywa Obywatelska – w walce o środowisko i pierwsze pokolenie wolne od tytoniu”.

Mierząc się z wiadomością o nowotworze bliskiej nam osoby czujemy odpowiedzialność w niezwykle trudnej sytuacji. Pragniemy wyrazić wsparcie, jesteśmy zaskoczeni i bezsilni, zastanawiamy się, jak dobrać właściwe słowa, co zrobić, aby realnie pomóc. Z tego powodu kampania Tylko dwa słowa z jednej strony zwraca uwagę na emocje i podpowiada, jak dodać otuchy w obliczu choroby, mówiąc „kocham Cię”, „wspieram Cię”, czy „jestem obok”, z drugiej zaś edukuje nt. diagnostyki molekularnej i medycyny personalizowanej.

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym badaniem populacji polskich kobiet dotyczącym związku pomiędzy hormonami a zachorowaniem na raka piersi.

Podczas XII Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy odbyła się debata pt. Jak najlepiej wykorzystać możliwości programów lekowych w onkologii? z udziałem prof. dr hab. Jacka Jassema, Prezesa Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem, dr. hab. Tomasza Kubiatowskiego z Warmińsko- Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie, prof. dr hab. Marcina Czecha, prezesa Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, Bernarda Waśko, wiceprezesa NFZ, Joanny Parkitnej, dyr. Wydziału Oceny Technologii Medycznych oraz Aleksandry Rudnickiej - rzeczniczki Stowarzyszenia SANISTAS. Debatę prowadził redaktor Krzysztof Jakubiak.

 AkademiaWarsawGenomics zaprasza do udziału w cyklu pięciu webinarów dotyczących wykorzystania badań genetycznych w diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 23 czerwca br. (czwartek) o godz. 18:00.