Infografiki kampanii “Rak nie poczeka na koniec epidemii”

„Rak nie poczeka na koniec epidemii" to projekt realizowany przez Polską Ligę Walki z Rakiem. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na wczesne objawy najczęściej występujących nowotworów i zachęta do kontaktu z lekarzem w celu wykluczenia nowotworu, a w przypadku potwierdzenia diagnozy – jak najszybszego wdrożenia odpowiedniego leczenia. W dobie pandemii Covid-19 duża część pacjentów, mimo zauważenia pierwszych symptomów choroby nowotworowej, nie zgłasza się do lekarza.

 

rak nie poczeka

 

W ramach kampanii edukacyjnej powstało 15 infografik ilustrujących objawy, które mogą wskazywać na rozwijający się rak płuca, rak piersi, nowotwory układu pokarmowego, jamy ustnej, gardła, krtani, skóry, ginekologiczne, układu moczowo-płciowego i nowotwory hematologiczne. Infografiki obrazujące te objawy dostępne są do pobrania tutaj.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie akcji.

Infografiki można drukować, dowolnie powielać, udostępniać chorym w formie ulotek, rozwieszać w szpitalach i poradniach w formie plakatów, publikować na swoich stronach, funpage'ach, w szpitalach, przychodniach.

 

Kampania realizowana jest przy wspacriu firm: Servier, Boehringer Ingelheim, AstraZeneca, Sanofi.

servier

sponsor2

sponsor1sponsor3