W dniach 8 -10 sierpnia 2018 roku odbyła się w Warszawie ósma edycja Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy, organizowanej przez Fundację im. dr. Macieja Hilgiera we współpracy z Polską Ligą Walki z Rakiem.

Celem Akademii jest zainteresowanie dziennikarzy tematyką onkologiczną, inspiracja do przygotowywania przez nich materiałów oraz podniesienie poziomu ich wiedzy medycznej.

 W programie tegorocznego spotkania znalazły się m.in. przedstawienie najnowszych doniesień z kongresu ASCO 2018 i konferencji hematologicznych ASH i EHA, dyskusja o prawach pacjenta, omówienie roli i wyzwań związanych z profilaktyką onkologiczną, panele dyskusyjne poświęcone dostępowi do nowych leków onkologicznych i nowoczesnej diagnostyki onkologicznej oraz prezentacja zagadnień związanych z nowoczesną terapią personalizowaną, immuno-onkologią i lekami biologicznymi w onkologii. Organizatorzy przygotowali również sesje poświęcone badaniom klinicznym, żywieniu w chorobie nowotworowej, psychoonkologii i innowacjom w zarządzaniu organizacją i ścieżką pacjenta.