6137 source v2Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem rozstrzygnęła drugą edycję konkursu ONKOGRANTY. Spośród 25 zgłoszonych projektów jury wyłoniło pięć zwycięskich wniosków. Są to projekty:

1. "Mobile biuro edukacji i promocji w małej miejscowości" w kategorii "Polityka w walce z rakiem", autorstwa dr n. farm. Moniki Karasiewicz.

2. "Stan prawny i rozwiązania legislacyjne dotyczące medycyny alternatywnej i komplementarnej na świecie" w kategorii "Polityka w walce z rakiem", autorstwa lek. Pawła Sobczuka, lek. Anny Brodziak, apl. adw. Katarzyny Lejman oraz apl. adw. Grzegorza Kukowkiego.

3."Promocja zdrowego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej w szkołach podstawowych na terenie miasta Bytomia" w kategorii "Edukacja w walce z rakiem", autorstwa dr hab. Katarzyny Borzuckiej – Sitkiewicz oraz dr Kariny Leksy.

4. "Analiza możliwości wprowadzenia ustawowego zakazu używania tytoniu i wyrobów tytoniowych w samochodach osobowych przewożących dzieci" w kategorii "Edukacja w walce z rakiem", autorstwa dr hab. n. prawn. Małgorzaty Balwickiej-Szczyrby oraz dr n. med. Łukasza Balwickiego.

5. "Onko-edukatornia. Przyszłość wolna od raka" w kategorii "Edukacja w walce z rakiem", autorstwa dr hab. Marii Świątkiewicz-Mośny oraz dr Katarzyny Kowalczewskiej-Grabowskiej.

Biuro Fundacji skontaktuję się z autorami zwycięskich wniosków do 20 kwietnia br.

Broszura informacyjna II edycja konkursu Onkogranty - plik PDF


Projekt tworzony dzięki wsparciu: 

roche