Bogdan Borusewicz - Fundatorzy Polska Liga Walki z Rakiem

fot. Renata Dąbrowska.

Bogdan Borusewicz

Od 1976 roku członek KOR. Współorganizował WZZ Wybrzeża. Organizował strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., a w stanie wojennym podziemną działalność „Solidarności”. Od 1991 do 2001 był Posłem I, II i III Kadencji Sejmu. Od 2005 roku wybierany na Senatora RP. Marszałek Senatu RP w latach 2005 -2015 r. i wicemarszałek od 2015 do dziś.

Danuta Wałęsa - Fundatorzy Polska Liga Walki z Rakiem

Danuta Wałęsa

Działaczka społeczna, pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995. Honorowa prezes gdańskiej Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury, członkini rad honorowych licznych organizacji społecznych.

Krzysztof Hołowczyc  - Fundatorzy Polska Liga Walki z Rakiem

Krzysztof Hołowczyc

Jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC), a także w legendarnym rajdzie Dakar. Jest też zdobywcą Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country (2013) i 3.miejsca Rajdzie Dakar (2015). W roku 2021 powrót na rajdowe trasy zaowocował Mistrzostwem Europy FIA w rajdach Baja oraz Mistrzostwem Polski. Według miesięcznika Forbes jeden z najbardziej wpływowych sportowców w Polsce.

Prof. Ewa Łętowska - Fundatorzy Polska Liga Walki z Rakiem

Prof. Ewa Łętowska

Prawniczka, specjalistka w zakresie prawa cywilnego, konstytucyjnego, administracyjnego oraz praw człowieka, profesor nauk prawnych. Od 1985 profesor w Instytucie Nauk Prawnych PAN, członkini Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiej Akademii Umiejętności. Pierwsza Rzecznika praw obywatelskich w Polsce. W latach 1999–2002 sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, a w latach 2002–2011 sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Janda - Fundatorzy Polska Liga Walki z Rakiem

Krystyna Janda

Aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, prozaiczka, felietonistka i piosenkarka. Współzałożycielka i prezes Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury oraz dyrektor artystyczna powołanych przez fundację Teatrów „Polonia” i "Och" w Warszawie.

Prof. Jerzy Stuhr - Fundatorzy Polska Liga Walki z Rakiem

Prof. Jerzy Stuhr

Aktor teatralny i filmowy, reżyser, filolog i pisarz. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Były rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.