Kampania Edukacyjna „Tylko dwa słowa”, czyli co powiedzieć osobie chorej na nowotwór?
Mierząc się z wiadomością o nowotworze bliskiej nam osoby czujemy odpowiedzialność w niezwykle trudnej sytuacji. Pragniemy wyrazić wsparcie, jesteśmy zaskoczeni i bezsilni, zastanawiamy się, jak dobrać właściwe słowa, co zrobić, aby realnie pomóc. Z tego powodu kampania Tylko dwa słowa z jednej strony zwraca uwagę na emocje i podpowiada, jak dodać otuchy w obliczu choroby, mówiąc „kocham Cię”, „wspieram Cię”, czy „jestem obok”, z drugiej zaś edukuje nt. diagnostyki molekularnej i medycyny personalizowanej.
HORMONY A RAK PIERSI- rozmowa z dr Joanną Kufel-Grabowską
Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym badaniem populacji polskich kobiet dotyczącym związku pomiędzy hormonami a zachorowaniem na raka piersi.
XII Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy- relacja
Programy lekowe w onkologii: rekomendacje zmian
Podczas XII Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy odbyła się debata pt. “Jak najlepiej wykorzystać możliwości programów lekowych w onkologii?” z udziałem prof. dr hab. Jacka Jassema, Prezesa Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem, dr. hab. Tomasza Kubiatowskiego z Warmińsko- Mazurskiego Centrum Onkologii w Olsztynie, prof. dr hab. Marcina Czecha, prezesa Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, Bernarda Waśko, wiceprezesa NFZ, Joanny Parkitnej, dyr. Wydziału Oceny Technologii Medycznych oraz Aleksandry Rudnickiej - rzeczniczki Stowarzyszenia SANISTAS. Debatę prowadził redaktor Krzysztof Jakubiak.
Oncofertility – jak zachować płodność u pacjentek onkologicznych i kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka
AkademiaWarsawGenomics zaprasza do udziału w cyklu pięciu webinarów dotyczących wykorzystania badań genetycznych w diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 23 czerwca br. (czwartek) o godz. 18:00.
31 maja - Światowy Dzień Bez Papierosa
Z tej okazji na vlogu www.oli-onko.pl ukazały się rozmowy z ekspertami, członkami Zarządu naszej Fundacji: